Νέα

Σαρωτικός Αντετοκούνμπο κόντρα στους Boston Celtics

Από το NEWSROOM
Δημοσίευση ΑΠΡ 21, 2018

Έχει μέλλον η σειρά των Bucks με τους Celtics αφού μετά τις δύο ήττες στη Βοστώνη, η ομάδα του Μιλγουόκι σήκωσε κεφάλι κερδίζοντας με 116-92 και μείωσε σε 2-1 το «σκορ» της σειράς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν χρειάστηκε να κάνει τίποτα… φοβερό για να έρθει η νίκη. Τελείωσε τον αγώνα με 19 πόντους (5/9 δίποντα, 3/4 τρίποντα), 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες και 2 λάθη. Μάλιστα δεν χρειάστηκε να πατήσει παρκέ για πάνω από 27 λεπτά, αφού το σκορ το επέτρεπε και είχε πέντε φάουλ.

Οι Μπακς προηγήθηκαν με 48-25 στο ημίχρονο και οι Σέλτικς δεν πλησίασαν στη συνέχεια πέρα από το -14 (76-62), τρία λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Το τέταρτο ματς της σειράς θα γίνει την Κυριακή στις 20:00 (ώρα Ελλάδας), ξανά στο Μιλγουόκι.